HISTORIE MŠ

Začátky naší mateřské školy

Úvod » Mateřská škola » O školce » Historie MŠ

Počátky „naší“ mateřské školy sahají do roku 1991, kdy byla zřízena Statutárním městem Brno, Úřadem městské části Brno – Královo Pole v budově bývalé MŠ na ulici Božetěchova 15. Od počátku začala pracovat na principech waldorfské pedagogiky. Do konce školního roku 1992/1993 byla jednotřídní, pak byla pro velký zájem rozšířena na dvě třídy.

V roce 2002, tedy po devíti letech aktivní činnosti, byl brněnské mateřské škole na její žádost sdružením Internationale Vereinigung der Waldorfkindergärten ve Stuttgartu udělen mezinárodní statut „Waldorfská mateřská škola“ (dále jen „WMŠ“). Brněnská WMŠ tak byla přijata do tohoto světového společenství a zavázala se s ním kooperovat.

Po dalších sedmi letech s ochrannou známkou waldorf a celkově po osmnácti letech od svého vzniku, se „naše školka“ konečně mohla připojit a přistěhovat k samostatně vznikající waldorfské základní škole. Od září 2009 je tedy Waldorfská mateřská škola součástí Waldorfské základní školy a mateřské školy Brno, Plovdivská 8, příspěvková organizace. Zároveň se školka v nových prostorách rozrostla o jednu třídu a nyní má tedy tři věkově smíšené třídy s celkovou kapacitou 75 dětí. V Brně je jedinou se statutem „Waldorfská mateřská škola“.

Od 1. července 2021 se stala součástí i právě vznikající střední škola. Celý vzdělávací komplex tak dostal nový název – Waldorfská škola Brno – střední škola, základní škola a mateřská škola, příspěvková organizace.