Přednáška Godiho Kellera

Jak udržet v dětech živé myšlení
19.5.2022

Úvod » Mraweniště » Přednášky a semináře » Přednáška Godi 19.5.22

Přednáška proběhne v anglickém jazyce s překladem do ČJ.

Tématem je palčivé téma dneška – pomalu se rozmáhající myšlení odtržené od reality. Jak si to spojení s realitou zachovat?

Přednáška je bezplatná. Dobrovolný dar na organizaci a lektora je vítaný. Doporučená výše je 150 Kč.

KDY: čtvrtek 19.5. od 18:00

KDE: Waldorfská škola Brno, Plovdivská 8, Brno

 

Pořádá Spolek Waldorfské školy Brno ve spolupráci s Waldorfskou školou Brno.

Godi Keller

Godi Keller se věnuje vzdělávání budoucích učitelů a také pedagogice pro rodiče. Žije v Norsku a pracuje na Rudolf Steiner University College v Oslu. Kromě toho pořádá kurzy pro rodiče v Norsku, Švédsku, Maďarsku, pobaltských zemích, Slovinsku, na Islandu a v ČR.
V naší škole vedle přednášek pro rodiče pracuje s učiteli jako mentor hospitující ve třídách a provázející učitele i celé kolegium v jejich rozvoji.

Godi Keller o své práci napsal:

Proč kurzy pro rodiče?

V posledních 40 letech se situace rodičů a výchovy dětí radikálně změnila. Místo nepsaných pravidel a úmluv, které ještě před několika desetiletími poskytovaly rodičům pevný základ pro výchovu a vedení dětí, vládne dnes v této oblasti individuální svoboda a pro mnohé velký zmatek a nejistota. V poslední době se objevují nejrůznější „dokonalé chůvy“, které chrlí zaručené recepty na řešení toho či onoho výchovného problému. Já na takové univerzálním návody nevěřím. Místo toho se snažím pomoci rodičům lépe pochopit vývoj jejich dítěte a rozšířit jejich schopnost nahlédnout činy a reakce dítěte v různém vývojovém období.